Ak pociťujete bolesti hlavy, mávate lámavé vlasy a akné, možno trpíte týmito nedostatkami

Pokiaľ ide o všeobecné zdravie nášho tela, musíme venovať pozornosť znakom, ktoré signalizujú nedostatky, ktorými by sme mohli trpieť. Ľudia, ktorí pociťujú bolesti hlavy, kŕče, majú lámavé vlasy / nechty a akné alebo majú opuch na povrchu kože, by mali vedieť, že by to mohli byť signály, ktoré telo vysiela, aby vám pomohlo zistiť príčinu. Účelom tohto článku je pomôcť vám identifikovať problémy skôr, ako sa vymknú z rúk. 

 

Aké riziká skrývajú nedostatky vitamínov: 

 

A. Svalové kŕče a / alebo bolesti hlavy: nedostatok horčíka 

Dôležitým minerálom pre naše zdravie a krásu je samozrejme horčík. Je nevyhnutný pre správne fungovanie nervového a svalového systému. Dennú dávku do svojho jedálnička určite zaradíte tým, že budete jesť veľa zelenej listovej zeleniny.

 

B. Akné: nedostatok zinku 

Nedostatok zinku v tele môže viesť k akné. Zinok rozjasňuje pokožku, ale je tiež zodpovedný za riadenie tvorby kožného mazu v pokožke. Zinok tiež urýchľuje proces hojenia, zmierňuje zápal a pomáha regenerovať kožné bunky. Okrem toho zabraňuje akné tým, že bráni aktivite enzýmu 5-alfa-reduktázy, ktorý stimuluje testosterón. Na prevenciu akné postačí užiť 30 miligramov zinku denne a toto množstvo je ľahko pokryté konzumáciou surových tekvicových semien - štvrť šálky denne.

 

C. Malé biele opuchy na zadnej strane paže: nedostatok esenciálnych mastných kyselín 

V prípade nerovnováhy esenciálnych mastných kyselín, ku ktorej dochádza, keď telo nemá dostatok omega 3 mastných kyselín, sa môžu na hornej časti paží, v oblasti tricepsu, vyvinúť malé biele opuchy. 

 

D. Vypadávanie vlasov: nedostatok železa 

Železo je jedným zo základných minerálov a jeho úlohou je okrem iného zabezpečovať kyslík a živiny v tele, vrátane vlasových folikulov. Preto nedostatok železa vedie nielen k anémii, ale aj k vypadávaniu vlasov. 

 

E. Suché, krehké, poškodené vlasy, krehké nechty: nedostatok biotínu 

Aby ste mali lesklé a zdravé vlasy, vaše telo potrebuje vitamín B7 alebo biotín. Aj keď je táto živina ľahko dostupná, veľa ľudí trpí nedostatkom biotínu. V tomto prípade existujú príznaky ako: vypadávanie vlasov, rednutie vlasov, lámavé a poškodené vlasy a lámavosť nechtov.

 

 

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.