Miesto, kde sa akné prejavuje, môže signalizovať skryté choroby tela

 

Umiestnenie akné na tvári a tele poskytuje veľa informácií o celkovom zdraví. Varovné signály sú ľahko čitateľné: predstavte si svoje telo ako mapu a jeho skryté choroby ako konkrétne reliéfy. 

Pozrite čo môže „hovoriť“ akné v určitých oblastiach tela!

 

Zóna 1: Hormonálna nerovnováha 

Zóna 1 zodpovedá brade a krku. Výskyt akné v tejto oblasti môže naznačovať nadmerný stres, problémy s nadobličkami, alebo nadmerné množstvo džúsov a sladkostí. 

 

Zóny 2 a 3: Vysoký stupeň stresu 

Druhou oblasťou je oblasť ramien. Výskyt akné v tejto oblasti môže byť indikáciou problémov, spojených so stresom a oslabenou imunitou. Spomaľte svoje pracovné tempo, zhlboka sa nadýchnite a doprajte si viac času na zábavu a relax.

 

Zóna 4: Žalúdok 

Štvrtá oblasť je oblasť hrudníka. Vznik akné v oblasti hrudníka môže byť spôsobený nadmernou konzumáciou rýchleho občerstvenia alebo zlým trávením. Snažte sa jesť častejšie biopotraviny. 

 

Zóny 5 a 6: Nedostatok vitamínov 

Akné na predlaktiach by mohlo signalizovať nedostatok vitamínov. Skúste do svojej stravy pridať viac ovocia a zeleniny. Nespoliehajte sa iba na doplnkové vitamíny a minerály, nemôžu úplne nahradiť živiny získané prirodzene z ovocia a zeleniny. 

 

Zóna 7: Glukóza v krvi 

Siedma oblasť zodpovedá žalúdku a signalizuje problémy s hyperglykémiou. Vyvarujte sa nadmernej konzumácii rafinovaného cukru a chleba, zvýšte príjem čerstvého ovocia a zeleniny zo stravy.

 

Oblasť 8: Osobná hygiena alebo sexuálne prenosné choroby 

Nízka hygiena je hlavným vinníkom problémov s podráždením v tejto oblasti. Ešte horšie je, že prítomnosť bradavíc v intímnej oblasti môže signalizovať existenciu pohlavne prenosnej choroby, najmä ak sú vyrážky po akné sprevádzané svrbením. Určite navštívte lekára! 

 

Zóny 9 a 10: Alergie alebo dermatologické problémy 

Akné na bokoch a stehnách naznačuje alergiu na kozmetiku a čistiace prostriedky. Akné na nohách môže byť dôsledkom nesprávneho odstraňovania chĺpkov žiletkou alebo voskom. V takom prípade sa odporúča odstraňovaniu chĺpkov venovať väčšiu pozornosť a používať vhodnejšie prostriedky. 

 

Zóny 11 a 12: Tráviaci systém alebo nervový systém 

Existencia akné v tejto oblasti by mohla byť známkou príliš kalorickej stravy. Mohlo by to však signalizovať aj problémy s nedostatočným odpočinkom a psychickým preťažením. 

 

Zóny 13 a 14: Tráviaci systém 

Akné na hrudníku zvyčajne naznačuje, že niečo nie je v poriadku s trávením, alebo že nie je v poriadku stravovanie. Stravujte sa zdravo a akné zmizne. 

 

Koža je zrkadlom vnútorného zdravia. Starostlivo sa prehliadnite v zrkadle, aby ste zistili, akými chorobami a neduhmi možno trpíte.

 

Produkty rady pre pleť s akné od VIVANATURA: Pleťová voda proti akné s čajovníkovým olejom 150ml

 

Odporúča sa pre pleť s nedokonalosťami a akné. Pôsobí sťahujúco, tonizujúco a prečisťujúco. Odstraňuje nečistoty a odumreté bunky, uvoľňuje póry. Obsahuje účinné látky ako aloe vera, superox, éterické oleje z grapefruitu, čajovník a rastlinné extrakty so silnými antimikrobiálnymi, antioxidačnými a regeneračnými vlastnosťami. Upokojuje pokožku a reguluje vylučovanie mazových žliaz. 

Použitie: Aplikujte po použití masky proti akné alebo jednotlivo ráno a večer. Tvár jemne otrite čistiacim tampónom namočeným v pleťovej vode.

 dddd

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií tu.